Zdjęcia z porodu

Zdjęcia z porodu

Zdjęcia porodowe Lubelskie

Reportaż z porodu domowego to niewątpliwie jedno z największych wydarzeń w mojej działalności fotograficznej. Więcej i więcej to moje ciche westchnienie na myśl o planie na 2024.

PORÓD DOMOWY LUBLIN

Chcesz zobaczyć pełną relację z porodu domowego? Kliknij tutaj

A tutaj następną z narodzin Ignasia KLIKNIJ TUTAJ

Narodziny Wysokich Lotów Alicji KLIKNIJ TUTAJ

Wiesz, że zostaniesz mamą, ekscytuje Cię dzień porodu. Wyobrażasz sobie ten moment kiedy weźmiecie w ramiona pierwszy raz Wasze maleństwo. Chodzi Ci po głowie też poród domowy, ale to Twoja pierwsza ciąża, jeszcze nieznane doświadczenie i najprawdopodobniej zdecydujesz się na poród w szpitalu. Mimo wszystko chciałabyś mieć zatrzymane na zdjęciach te niezwykłe momenty z tego dnia. Odezwij się do mnie, do szpitala też chętnie przyjadę z aparatem tylko musimy odpowiednio wcześniej się zgadać. Każdy szpital rządzi się swoimi prawami i musimy wcześniej dogadać szczegóły mojej obecności przy Waszym porodzie.

Fotograf przy porodzie? Ale co tam jest do fotografowania?

Często pojawiają się takie pytania. Opowiem ze swojej perspektywy – niematki, kobiety, fotografa. Zdjęcia z porodu domowego albo w szpitalu to nie koczowanie przy kroczu kobiety, to nie tylko krew i cała fizjologia z tym związana.

Zdjęciami z porodu chcę pokazać kulisy oczekiwania, oczywiście przeplatane bólem, krzykiem, ale mimo wszystko wielką radością, ekscytacją. Bo za chwilę na świecie pojawi się nowy człowiek, którego powołaliście na ten świat jakiś czas temu. I przez te 9 miesięcy przygotowywaliście siebie, dom na to spotkanie. A teraz dzieli Was już tylko kilka godzin, może nawet minut i zobaczycie siebie po raz pierwszy. Pierwszy raz, Wasze dziecko przychodzi na świat, moment jedyny w życiu, który ma albo i nie ma szansy się powtórzyć. I nie ma naprawdę czego zatrzymać na zdjęciach?

Szczegóły naszej współpracy omawiamy wcześniej – spotykamy się na żywo, albo online. Koniecznie musimy się poznać przed porodem. Chcę poznać Wasze oczekiwania co do zdjęć z porodu domowego/ z porodu w szpitalu.

To wtedy mówicie mi, czy zależy Wam tylko na zdjęciach, które oddają Waszą relację, bliskość, czas oczekiwania. Czy przeplatamy te zdjęcia również fizjologią, która jest nieodłącznym elementem porodu.

Ja ze swojej strony zapewniam Wam przestrzeń nie robię zdjęć przez cały czas. Wychodzę do innego pomieszczenia, przed dom. ABSOLUTNIE nie ingeruję w żaden sposób w sytuację, jaka się dzieje. Bardzo często robię zdjęcia zza drzwi, w odbiciach szyby, lustra. Nie rozstawiam się z lampami, mam dwa aparaty, których używam naprzemiennie.

poród do wody, poród w basenie, mama chwyta w ramiona pierwszy raz dziecko, położna przyjmuje poród, poród w domu Lubelskie, poród w basenie Lublin, położna z Lublina, położna z Łęcznej, położna z Lubartowa, domowe narodziny, domowe narodziny Lublin, domowe narodziny Lubelskie,poród do wody, poród w basenie, mama chwyta w ramiona pierwszy raz dziecko, położna przyjmuje poród, poród w domu Lubelskie, poród w basenie Lublin, położna z Lublina, położna z Łęcznej, położna z Lubartowa, domowe narodziny, domowe narodziny Lublin, domowe narodziny Lubelskie,tato całuje brzuch ciążowyporód do wody, poród w basenie, mama chwyta w ramiona pierwszy raz dziecko, położna przyjmuje poród, poród w domu Lubelskie, poród w basenie Lublin, położna z Lublina, położna z Łęcznej, położna z Lubartowa, domowe narodziny, domowe narodziny Lublin, domowe narodziny Lubelskie, Justyna Bohacz położna, opieka położnej Lublin

A teraz zostawiam kilka słów rodziców. Ich wrażenia i refleksje na temat mojej obecności podczas porodu i zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia w ich życiu jakim było powitanie synka na świecie:

Współpracę z Natalią oceniam bardzo dobrze! Jeszcze 2 godziny przed odejściem wód płodowych mówiłam do Kuby: „kurde nie wiem czy to dobry pomysł, aby była jeszcze kolejna osoba przy naszym porodzie, przecież to takie intymne”. Jednak o 2:30 kiedy zaczęło się, drugą osobą zaraz po położnej, która została poinformowana „szykuj sie” była właśnie Natalia. Jakoś poczułam, ze jednak musi być z nami i nie pożałowałam tej decyzji ani razu w trakcie narodzin jak i po. Następnego dnia stwierdziliśmy, że to był bardzo dobry pomysł, że Natalia była. Stwierdziliśmy to jeszcze przed tym jak dostaliśmy zdjęcia 🙂 Natalia oprócz tego, że była NIEWIDZIALNYM FOTOGRAFEM, była tez baaaardzo pomocna w całym tym czasie, który był dla nas tak bardzo ważny. Wpasowała się w nasz klimat idealnie. Natalia jest doskonałą fotografką, ale jest przede wszystkim kobietą i w trakcie narodzin naszego synka wiedziała kiedy odłożyć aparat i po prostu być, lub podać rękę, przynieść szklankę wody, pod głosić lub ściszyć muzykę. Naprawdę byliśmy jej bardzo wdzięczni. Natalia była jak dobra przyjaciółka podczas porodu, nieoceniająca, kochana, troskliwa. W pierwszą dobę po porodzie nawet się zmartwiłam czy miała co jeść, bo przecież jest wege a my zamówiliśmy mięsną pizzę 😂🤭 Natomiast jak dostaliśmy zdjęcia – to był szok! W każdym kadrze zostały uchwycone emocje, oglądając je przypomina mi się nawet zapach jaki towarzyszył podczas całego wieczora. Często do nich wracamy. Mamy folder ze zdjęciami bardziej intymnymi, które są tylko dla nas, ale tez folder ze zdjęciami przebranymi, które pokazaliśmy rodzinie oraz przyjaciołom, którzy chcieli. Planujemy zrobić fotoksiążkę i mieć zamknięta pamiątkę już na zawsze. Wspaniały fotoreportaż, bardzo refleksyjny, wzruszający, nasz. Polecamy z całego serca ♥️

 

Jak daleko i gdzie dojeżdżam do porodu?

Mieszkam w Łęcznej. Poród domowy jest w Lubelskim? Poród w szpitalu w Lublinie w  Świdniku?

Wszystko zależy od tego jak rozwija się akcja porodowa. Ale do porodu domowego jestem w stanie dojechać maksymalnie 2 godziny od Łęcznej. Planujecie poród w szpitalu? Bez problemu dojadę do Świdnika, Lublina, Lubartowa.

Chcesz poznać szczegóły cenowe naszej współpracy napisz do mnie:) Chętnie Was poznam, przyjadę do Was na herbatę i omówimy wszystkie szczegóły tego niezwykłego wydarzenia w Waszym życiu. Oczywiście, tylko te, które dadzą się w jakiś sposób przewidzieć.

Fotografia porodowa jest dla mnie szczególnie ważna  i jeśli będę miała możliwość chociaż częściowej publikacji zdjęć z Waszego porodu to moja cena realizacji reportażu będzie dużo NIŻSZA.

Oczywiście to Wy decydujecie jakie zdjęcia i w jakim zakresie będę mogła publikować:)

 

 

poród do wody, poród do wody Lublin, poród do basenu lublin, domowe narodziny,domowe narodziny Lublin, domowe narodziny Lubelskie, mama bierze dziecko w ramiona, cud narodzin, pierwsze chwile razemporód do wody, poród do wody Lublin, poród do basenu lublin, domowe narodziny,domowe narodziny Lublin, domowe narodziny Lubelskie, skurcze porodowe, położna z Lublina, krzyk rodzącej, partner trzyma kobietę rodzącąporód do wody, poród do wody Lublin, poród do basenu lublin, domowe narodziny,domowe narodziny Lublin, domowe narodziny Lubelskie, mama rodzi do basenu, kobieta rodzi w basenie lublin, poród do basenu lublin, poród do basenu lubelskie

TOP Zadzwoń Skip to content